Przeskocz do treści

Кататонический zespół to zespół objawów, które mogą wystąpić w niektórych pacjentów

Кататонический zespół to zespół objawów, które mogą wystąpić w niektórych pacjentówCo to jest кататоническая schizofrenia? Кататонический zespół to zespół objawów, które mogą wystąpić u niektórych pacjentów z schizofrenią. Może on obejmować okresy, gdy dana osoba jest bardzo mało i nie porusza się reagować na instrukcje. Na drugim końcu skrajności, jednostka może przejawiać aktywność ruchową, co jest "nadmierne" i "dziwny", jak эхолалия (naśladuje dźwięki) lub Эхопраксия (naśladując ruchy). To się nazywa кататоническом wszczęcia postępowania. W tym artykule przyjrzymy się objawy katatonii schizofrenii, jego przyczyny, diagnostyka i jak to się leczy. Szybkie fakty o кататоническая schizofrenia:oto kilka kluczowych punktów o katatonii schizofrenii. Więcej szczegółów i dodatkowa informacja w głównym artykule. Кататония występuje tylko w niektórych jednostkach z schizofrenią:objawy mogą obejmować przerzucanie się między nadczynność i pod wpływem. Czynniki ryzyka dla katatonii schizofrenii są takie same, jak i schizofrenii w ogóle.Obecnie istnieje wiele skutecznych zabiegów  Objawy katatonii schizofrenii [kobieta z schizofrenią] Nowoczesne metody leczenia są skuteczne w zarządzaniu katatonii schizofrenii. Кататоническая schizofrenia występuje znacznie rzadziej, niż wcześniej dzięki zastosowaniu zaawansowanych metod leczenia. Katatonii teraz bardziej prawdopodobne, będzie można znaleźć w rodzaju choroby psychiczne schizofrenia, niż inne, takie jak zaburzenia rozwoju psychicznego (warunki, które wpływają na dzieci w okresie rozwoju ich układu nerwowego), psychotyczne zaburzenia afektywne dwubiegunowe, lub zaburzenia depresyjne.

Pacjenci z katatonii schizofrenii mogą zarządzać swoimi objawami łatwiej

Osób z кататонией może przełączać się między zmniejszyły się i nadmiernej aktywności ruchowej. Nowoczesne metody leczenia, u pacjentów z katatonii schizofrenii może kierować ich objawy, co sprawia, że prawdopodobieństwo wiodących szczęśliwego i zdrowego życia o wiele więcej. Obraz kliniczny katatonii dominują, co najmniej trzech z następujących objawów: Stupor - nie psychomotorycznej aktywności, nie ma interakcji z otoczeniem,Каталепсия - obejmuje podejmowanie nietypowych pozach, wosk elastyczność - jeśli ekspert umieszcza rękę pacjenta w takiej sytuacji, będą się utrzymać tej pozycji, dopóki ponownie przeniesiony,Мутизм społeczeństwa ustne odpowiedzi Negatywizm - mało lub nie ma odpowiedzi w instrukcji lub bodźce zewnętrzne,Szpanerów - aktywnie trzyma postawy wobec siły ciężkości,Manieryzmu - przeprowadzenie dziwne, przesadzone działania, Stereotypy - powtarzające się ruchy bez wyraźnego powodu. Agitacja - z nieznanego powodu, Кривляясь,Эхолалия - naśladując cudzą mowę. Эхопраксия - naśladowanie ruchów drugiej osoby.Bez odpowiedniego leczenia, кататонические odcinek może utrzymywać się przez kilka dni lub nawet tygodni. Objawy schizofrenii:ponadto, pacjent może mieć również następujące objawy schizofrenii: delirium - pacjent może uwierzyć, że są prześladowani. Ponadto, mogą myśleć, że otrzymali nadzwyczajne uprawnienia i prezenty. Halucynacje - zwłaszcza słyszeć głosy (halucynacje słuchowe), ale może zawierać wizualne halucynacje (widzenie rzeczy, których nie ma) lub halucynacje z udziałem innego systemu dotykowego. Zaburzenia myślenia - kiedy mówiąc, człowiek może przejść od jednego tematu do innego bez wyraźnej przyczyny. Mowa pacjenta może być сумбурно i niezrozumiałe. Brak motywacji (avolition) - pacjent traci swojej jazdy. Poddają się na codziennych czynności, takich jak pranie i gotowanie. Złe wyrażenie emocji - mogą one nie odpowiadać na radosnych lub niefortunnych zdarzeń, lub mogą odpowiednio reagować. Społeczna самоизоляция - kiedy pacjent ze schizofrenią łagodzi społeczno to często, bo uważają, że ktoś chce im wyrządzić krzywdę. Nie wiedząc o chorobie (znany również jako "złe zrozumienie") - bo halucynacje i urojenia pomysły wydają się tak realne dla pacjenta, wielu nie wierzy, że są chorzy.Pacjenci z katatonii schizofrenii mogą zarządzać swoimi objawami łatwiej

Poszkodowanym organizować i komunikacja staje się bardziej skomplikowana

Poznawcze trudności - wpływa na zdolność pacjenta do koncentracji, zapamiętywania, planowania, organizowania i komunikacja staje się bardziej skomplikowane. Pacjenci z objawy katatonii schizofrenii, jak zwykle, nie jest w stanie uzyskać pomoc medyczną samodzielnie. Często jest to członek rodziny lub przyjaciel, który zwraca się o pomoc lekarską. Czynniki ryzyka dla katatonii schizofrenii. Czynniki ryzyka dla katatonii schizofrenii są te same, co i dla innych podtypów schizofrenii, są to: genetyka - osoby z wywiadem rodzinnym w kierunku schizofrenii mają wyższe ryzyko rozwoju go sami. Infekcja wirusowa - niektóre ostatnie badania wskazują, że infekcje wirusowe mogą predysponować dziecko do rozwoju schizofrenii. Гипотрофия płodu - jeśli płód cierpi z powodu niedożywienia w czasie ciąży, istnieje wysokie ryzyko rozwoju schizofrenii. Stres we wczesnym okresie życia - silny stres w młodym wieku może przyczynić się do rozwoju schizofrenii. Stresujące sytuacje często występują przed schizofrenia pojawia się. Przemoc w dzieciństwie lub urazu. Wiek rodziców w chwili urodzenia - starsi rodzice mają wyższe ryzyko urodzenia dzieci, u których rozwija się schizofrenia. Leki - stosowanie leków, które wpływają na umysł w okresie dojrzewania może zwiększyć ryzyko rozwoju schizofrenii. Przyczyny katatonii schizofrenii. Nikt nie jest pewien, że przyczyny katatonii schizofrenii. Badania pokazują, że większość form schizofrenii spowodowane dysfunkcją mózgu, po prostu nie wiemy, dlaczego jest to dysfunkcja mózgu. Najprawdopodobniej jest to spowodowane kombinacją genetyki i środowiska wyzwalaczy, takich jak stres. Eksperci uważają, że brak równowagi dopamina, neuroprzekaźnik, uczestniczy w powstawaniu schizofrenii. Oni uważają, że ten brak równowagi jest najprawdopodobniej spowodowane przez geny, które sprawiają, że ktoś podatne na choroby. Niektórzy badacze twierdzą, że poziom innych neuroprzekaźników jak serotonina, może być również zaangażowany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *