Przeskocz do treści

Zdrowa dieta dla cukrzyków-to istota zdrowego stylu życia

Zdrowa dieta dla cukrzyków-to istota zdrowego stylu życiaZdrowa dieta dla cukrzyków-to istota zdrowego stylu życia. W takiej choroby, jak cukrzyca małe zmiany są porównywalne do wielkich wyników. Jest to możliwe, jeśli człowiek stara się prowadzić zdrowy tryb życia. Dla cukrzyka jest to konieczne, aby schudnąć, jeść włóknistą jedzeniem i utrzymywać procedurę. Istnieje mit o zdrowej diecie dla diabetyków, czyli nie powinno się jeść produktów zawierających cukier produktów, wysoka białka żywności jest po prostu niezbędne, ograniczyć węglowodany, specjalne dania dla diabetyków powinny być podjęte, itp. niektóre mity. A ludzie muszą jeść węglowodanów, które są pakowane z włókna i nie skok poziomu cukru we krwi.Modyfikacja stylu życia jest kluczem do sukcesu każdego programu zarządzania cukrzycą, który obejmuje regularne ćwiczenia i zdrową dietę.

Karmienie-to wszystko o wiedząc, co, ile i kiedy jeść, aby utrzymać poziom glukozy we krwi stały. Pokarm zawiera węglowodanów, tłuszczów i białek jako źródła energii, i wiele innych ważnych składników, jak witaminy i minerały. Każdy z nich ma różny wpływ na poziom glukozy we krwi. Dlatego, planując zdrową dietę dla cukrzyków, musimy patrzeć na kaloryczność i sprawdzić, czy rzeczywiście dieta zapewnia optymalna i zrównoważona dieta z dużą ilością błonnika i ma niski indeks glikemiczny. W konsekwencji, dla zdrowego 2018, Dr w. Mohan, Prezes i główny Diabetologii w cukrzycy kuchni akcji dr Mohan centrum kilka dietetyczne wskazówki dla każdego cukrzyka. Oto kilka porady, diety dla cukrzyków, jak uważa diabetologii dr Pradeep Gage.

Energia uzyskana od jedzenia za pomocą insuliny

Kalorii: kalorie to energia uzyskana od jedzenia za pomocą insuliny. W dniu norma spożycia kalorii/ kaloryczność wymóg zależy od rodzaju profilu działalności (mała, średnia i ciężka), wiek, płeć, i odżywcze i fizjologiczne stanu jednostki i jest obliczany na pacjentach idealnej masy ciała (ibw z powodzeniem). Dzienne spożycie kalorii będzie ustalone i zaplanowane lekarzem i dietetykiem. Ale zawsze należy kontrolować spożycie kalorii.Rafinowanych węglowodanów i węglowodany złożone: słodyczy (cukier, słodycze, galaretki, konfitury, itp.), rafinowanych lub przetworzonych węglowodanów (biały rawa, maida itp.) wzrost glukozy we krwi, podczas gdy węglowodany złożone obecne w warzywach i pełnych ziaren wzrost glukozy we krwi stopniowo. Pełnoziarniste, warzywa i owoce mają niski indeks glikemiczny. Rafinowane produkty mają wysoki indeks glikemiczny, dlatego powodują nagły i gwałtowny skok cukru we krwi. Jeśli organizm nie wykorzystuje ten cukier w krwi, jest przechowywane w postaci tłuszczu. Naturalnych węglowodanów – tym, które znajdują się w pełnych ziarnach, warzywa i owoce dostarczają organizmowi witaminy, minerały i błonnik.

Ponadto, są one na ogół zawierają mniej kalorii niż produkty z dodatkiem cukru. Włókien: włókna spożywcze są źródłem węglowodanów. Błonnik zawarty w produktach roślinnych, takich jak owoce, warzywa, fasola, groszek, brązowy ryż, pełnoziarniste pieczywo i zboża. Błonnik nie są trawione ani wchłaniane, jak i inne skrobie, i dlatego ma mniejszy wpływ na wzrost cukru we krwi, obniża poziom cholesterolu, trójglicerydów i obniża poziom cholesterolu LDL. Zaleca się jeść 20-35 gramów błonnika dziennie. Czytaj także cukrzyca dieta porady dietetyka Diwekar gwiazdy Rujuta NProtein: białko odgrywa ważną rolę w naszym organizmie. Przypada jedna piąta całkowitej masy ciała. Zalecany wybór białka dla wegetarian są białko jaj, ryby i niskiej zawartości tłuszczu kurczaka w umiarkowanych ilościach. Wysokie spożycie białka zwierzęcego lepiej unikać . Wegetarianie mogą zawierać SOJA, rośliny strączkowe, pełna gram (channa, раджма, mash, itp.), o niskiej zawartości tłuszczu, mleko i produkty mleczne.Energia uzyskana od jedzenia za pomocą insuliny

Spowalnia opróżnianie żołądka i zmniejsza szybkość, z której poziom glukozy we krwi

Tłuszcze i substancje oleiste, takie jak olej roślinny, śmietana, masło i majonez, nie zwiększają poziom glukozy we krwi. On spowalnia opróżnianie żołądka i zmniejsza szybkość, z której poziom glukozy we krwi wzrasta po mieszanej żywności. Ale to dodaje kalorii i cholesterolu. Chociaż tłuszcz jest ważnym i poprawia smak żywności, ważne jest, aby pamiętać, że są one skoncentrowanym źródłem kalorii w diecie. Każdy gram tłuszczu daje 9 kalorii (dwa razy więcej kalorii niż białka czy węglowodany, dlatego, zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej może prowadzić do zmniejszenia w swój гликированный hemoglobiny (hba1c) wartości w wysokości od 0,5 do 0,2%, co odpowiada działania najpotężniejszych doustnych środków protivodiabeticakih na rynku dzisiaj. Oto najlepsza dieta dla cukrzycy aby kontrolować swój poziom cukru we krwi.Osób z cukrzycą powinni być bardzo ostrożni, gdy udają się na post. Muszą z medycznego punktu widzenia, trzeba docenić to szybko. Według lekarzy, osoby te są zależne od insuliny (Typ 1) nie muszą pościć w ogóle.

Ludzie, którzy mają oporność na insulinę (typ-2) typy cukrzycy oraz spadek na ryzyko powikłań, jak niski i wysoki poziom cukru we krwi, zakrzepica i odwodnienia. Niezbędnych produktów, które muszą być podjęte pacjentów z cukrzycą, gdy są one szybko, jak chapati, raaga kulki i płatki na podstawie kombinacji. Daty powinny być cosumed jak oni nie są sezonowe i zawiera wiele witamin. Owoce cytrusowe powinny być podjęte podczas zniszczenia szybko. Napojów, produktów mlecznych i tłustej żywności należy unikać, łamanie postu.Jedzenie jak owies, ziarno, schenna ata i inne produkty bogate w błonnik powinny być zawarte w żywności. Impulsy wpływają na poziom glukozy we krwi mniej niż większość innych węglowodanów, produktów zawierających warzywa, takie jak fasola, groszek, brokuły i warzywa liściaste muszą być włączone. Mleko jest dobre połączenie węglowodanów, białka i pomagają kontrolować poziom cukru we krwi, należy go przyjmować codziennie. Warzywa bogate w błonnik, pomaga obniżyć poziom cukru we krwi. Owoców, takich jak papaja, jabłko, Pomarańcza, gruszka, guawa o wysokiej zawartości błonnika. Powinny być one spożywane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *